Kdo jsme...

wh_conn

Společnost WH Conn s.r.o. je importérem produktů značky LEHLE, kabelových systémů CAE, distributorem konektorů Neutrik a zároveň  se zabývá komplexními řešeními projektů audiovizuální techniky.

Navrhuje a realizuje ozvučení privátních i komerčních prostor. Specializuje se na domácí kina, multi-roomové systémy a dokáže ozvučit i kavárny, restaurace, kancelářské budovy, obchodní centra, kluby, sportovní haly a další veřejné prostory.

Uskuteční Váš projekt od stádia návrhu, přes instalaci, až po záruční i klientský servis.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

LEHLE

Lehle GmbH (dříve Lehle Gitarrentechnik) je německá společnost, kterou založil a vlastní hudebník a fyzik Burkhard Georg Lehle. Firma sídlí v Dolním Německu - Porýní. Cílem tohoto výrobce byl od začátku (a je i nadále) vývoj a výroba technicky sofistikovaných robustních a zvukově kvalitních produktů.

Burkhard Georg Lehle se hudbě věnoval už ve 13ti letech, kdy začal hrát na elektrickou kytaru. Později, při studiu na vysoké škole, začal opravovat kytary a zesilovače svých přátel a kolegů. Získal mnoho zkušeností a díky neustálému a narůstajícímu zájmu o jeho služby si zařídil servisní dílnu pro místní hudebníky v nedalekém Duisburgu.

 Vždy s muzikanty úzce spolupracoval a komunikoval a tak od nich i z první ruky získával informace o jejich problémech, přáních a požadavcích na techniku, kterou používali. Mnoho z nich používalo přepínače, ale žádný z těchto přepínačů nepracoval spolehlivě, bez ztráty kvality zvuku a bez generování hluku. Brzy si uvědomil, že žádný takový přepínač nebyl na trhu. Toto zjištění bylo výchozím bodem pro rozvoj prvního A/B  a  A / B / C přepínačů.

 První generace přepínačů spatřila světlo světa v roce 1999. Burkhard Georg Lehle po dva roky přicházel s úpravami a  vylepšeními své modelové řady tak, aby výsledná zařízení neměla žádné chyby a splnila jeho maximální nároky na jakost a užitnou hodnotu. Po oficiálním uvedení na trh v roce 2001 jeho produkty stanovily nové standardy pro robustní a spolehlivé ovladače a přepínače, které negenerují šum a staví na nekompromisní kvalitě zvuku. Lehle přepínače jsou dostupné na celém světě a mnoho známých kytaristů je používá pravidelně (např. Uriah Heep, Simple Minds, Scorpions, Supertramp, Viktor Krauss, Kurt Rosenwinkel, Carl Verheyen, Kevin Churko, Nick Perri a mnoho dalších)

 

V ČEM JE ROZDÍL?

 

Tlačítka

Při pohledu na všechny Lehle-přepínače, upoutají velká stříbrná tlačítka ve tvaru houby. Hudebník stlačí toto tlačítko nohou - to v okamžiku aktivuje přes kovovou páku vypínač, umístěný uvnitř přepínače. Díky tomu, že tlačítko a přepínač nejsou přímo spojeny, tlak nohy působí jen na tlačítko. To znamená, že nedochází k nežádoucím tlakům na desce přepínače. Při manipulaci se spínačem zároveň dochází k velmi malému tření, díky maximální konstrukční robustnosti a uložení tlačítka ve speciální objímce.

 

Spínání s nejvyšší úrovní zisku signálu

Signál z konektoru kytary nebo baskytary bývá tak slabý, že špatné vedení, studené pájené spoje nebo levné kontaktní materiály slyšitelně ovlivňují zvuk. Chcete-li přepnout tyto slabé signály bez ztráty zvuku, je třeba použít speciální materiály, z nichž musí být vyrobeny kontakty přepínačů.

Se všemi Lehle-přepínači, je signál směrován přes speciální pozlacené relé.

To zaručuje absolutní, jasné a spolehlivé přepínání citlivých (a slabých) signálů.

 

Lehle-přepínače: spínač v pasivním režimu

Lehle-přepínače v podstatě pasivně přepínají trasu signálu. A to bez polovodičů, které by stály v cestě signálu. Zvuk kytary nebo basy bývá vytvořen především interakcí slabého signálu z nástroje a velmi citlivého vstupu zesilovače.

Pokud je signál rozšířen o aktivní zesilovač vyrovnávající rozdíl impedancí (Buffer Amp), kvalita zvuku a tvorba tónu se při hraní značně změní. Zároveň se signál stává méně citlivým. To znamená, že za vyrovnávacím zesilovačem mohou být použity i nejlevnější komponenty, které jinak ovlivňují zvuk v pasivním režimu. Vyrovnávací zesilovač a další účinné složky tak mohou být užitečné, ale pokud nemohou být vypnuty není pro ně v přepínači pro profesionály  v signálové cestě místo.

 

Co to znamená "True Bypass"?

Žádný muzikant  nechce jen tak měnit jedinečný zvuk, který po mnoho let  vyvíjel se svým nástrojem a zesilovačem. Ani když používá efekty, které mohou kvalitu zvuku negativně ovlivnit. Přesto však občas nějaké efekty potřebuje.

Proto jsou téměř všechny "lepší" efektové jednotky vybaveny "True Bypass" spínačem.

Běžné pedály ale obsahují kontaktní materiály původně vyvinuté pro směrování velkých proudů (např. ve strojní výrobě). Byly na to původně vyvinuty.  Díky tomuto faktu se vlastní přepnutí signálu po určité době stává slyšitelným a degraduje výsledný tón z nástroje, nebo jej dokonce vynuceně vypne..  Lehle  přepínače jdou jinou cestou. Zvuk míří do zesilovače přímo a pokud muzikant zmíněné efekty nepoužívá, v řetězci nefigurují a jsou zcela  vypnuté.

Lehle-přepínače jsou skutečné "True Bypass" přepínače. Mimo jiné i proto, že používají pozlacená relé, která jsou vyvinuta speciálně pro přepínání velmi slabých signálů.

 

Vyrobeno v Německu

Všechny Lehle produkty používají pouze značkové komponenty. Kryt a spodní deska jsou navzájem pevně přišroubovány pomocí nerezové závitové vložky. Uvnitř je přepínač osazen oboustranným speciálním plošným spojem. To zaručuje výbornou mechanickou odolnost a nejlepší možné elektrické připojení všech komponent.

Všechny jednotlivé části přepínače, jako je opláštění, desky plošných spojů nebo tlačítka - včetně konektorů a zásuvek - jsou vyráběny, montovány a testovány v Německu.

 _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

neutrik

Neutrik je mezinárodní společnost s třemi desítkami let zkušeností a know-how ve výrobě inovativních elektrických a elektronických propojovacích produktů a systémů. Společnost byla založena v roce 1975 jako společnost dvou mužů s ideou vytvořit inovativní produkty a rozhraní mezi mechanikou a elektronikou. Dnes je světovým leaderem v designu, výrobě a marketingu audio, koaxiálních, silových a optických konektorů. Hlavní prioritou je být o krok vpřed, tj. pochopit potřeby budoucího trhu dříve, než se projeví a přizpůsobit se požadavkům ještě předtím, než budou vysloveny.

 

Kvalita

Vrcholnou prioritou je pro Neutrik kvalita. Nekompromisní design, výběr materiálů a subdodavatelů, stejně jako výrobních technologií, garantuje nejvyšší úroveň kvality. Neutrik je držitelem vícero osvědčení organizací jako UL, cUL, VDE, SEV, CSA. Sofistikovaný systém řízení kvality je certifikován ISO 9001-2000 s úplnou možností vystopování výrobního postupu a dodavatelského řetězce.

 __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

cae_logo

CAE Groupe je evropský specialista na výrobu a vývoj kabelů.

Signálový řetězec je přesně tak silný, jak je silný jeho nejslabší článek. Mnoho profesionálů a aktivních hudebníků, zvukařů a studiových inženýrů si pořizuje kvalitní a drahou nástrojovou a PA techniku, ale zapomíná na to, že pokud má být její potenciál využit na 100%, musí mít k dispozici i odpovídající kabeláž. Řešením tohoto problému se zabývala i francouzská společnost CAE CABLE, která je vývojovým a výrobním centrem více než 2000 typů kabelů.  

Věříme že se nevyplatí šetřit na kvalitě. Garantujeme Vám jasný a bezpečný přenos signálu s neutrálním a detailním podáním. Kabely CAE zaručí kvalitu přenosu i na velmi dlouhou vzdálenost, takže ať už jste hudebník, zvukař, majitel nahrávacího studia, nebo projektant velkých A/V instalací, budete spokojen s kvalitou a jednoduchou instalací.

A pokud máte nějaké zvláštní přání, výrobce Vám vyjde vstříc. Vytvoří kabel podle Vašich specifikací, ať už se jedná o nehořlavý materiál pro ozvučení stadionu, nebo reproduktorový kabel nejvyšší kvality pro Vaši poslechovou místnost.Přehled produktů

Drobečková navigace